Головна » Статті » Linux у школі

OS Linux у нашій школі

    Вітаю всіх на сторінках мого блогу. Я знову з вами. І сьогодні хочу розповісти для всіх вас про нову для мене операційну систему.

   Так як я раніше вже мав зустріч з подібними системами, тому розпочав із "внуків" та "правнуків" уже знайомих мені ОС: Debian, OpenSUSE та Mandriva. Так як остання ще в 2011 чи 2013 році припинила своє існуванні через фінансові труднощі в компанії, що розробляла, став шукати подібну їй.

   Виявилося, що правонаступницею цієї ОС стала ОС Mageia. Остання версія - п'ята. Завантажив, попробував. Враження хороші: орієнтована на звичайного користувача. В основному всі функції доступні через графічний інтерфейс. Приємно був здивований, що мобільний модем ZTE з оператором lifecell встановився без жодних серйозних проблем. Одним словом, сподобалася. Єдиним мінусом, на мою думку, було те, що LibreOffice був 4-ої версії і до останньої п'ятої (на момент написання статті) обновлятися не хотів. Середовище, що я використовував, було KDE.
     Сам Debian не використовував, але з його компанії: Ubuntu 16.04 та Linux Mint 17.1 School. Як на мене, то Ubuntu 16.04 більш орієнтована на серйозних користувачів і потребує доступу до мережі Інтернет для частого оновлення. Налаштувати її можна як завгодно. В принципі чим мої учні і займалися на уроках. В переліку в Ubuntu 16.04 є понад 72 000 програм, доступних для завантаження. Але більшість із них "одноразові", тобто були розроблені один раз і більше не підтримуються. Щодо ОС Linux Mint 17.1 School, то хотілося б сказати, що зручна в роботі, простий інтерфейс, для учнів є все необхідне. Не потребує серйозних ресурсів. На даний момент працюю саме в ній. Сам дистрибутив разом із шкільним софтом займає порівняно невеликий розмір.
     Ще дві операційні системи, які частоково протестував - AltLinux 8.1 та OpenSUSE 42.2. Зовні ці дві ОС дуже схожі між собою. перша є продуктом російської компанії БазАльт, крім того, починаючи з 8-ї версії (осінь 2016 р.) використання даного дистрибутиву не фізичними особами (в т.ч. і в школах) передбачає укладення письмової угоди з виробником, тому було прийнято рішення відмовитись від неї. Так як ОС OpenSUSE 42.2 сильно схожа з AltLinux 8.1, то прийняв рішення поки що її не використовувати.
    Були Edubuntu 14.04 та Linux Mint 14.1 MATE. Перша має середовище Unity (трохи не звичне для користувача постВіндовс), а другу не використовую, тому що є новіша версія - 17.1.

ПС. На смак і колір друга немає!



Джерело: http://ruslikua.blogspot.com
Категорія: Linux у школі | Додав: RuslikUA (15.04.2017)
Переглядів: 1038 | Теги: OS Linux | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
avatar